لودر سایت
مشاوره فناوری
Consulting

 مشاوره مهندسی حامی نوین فناوران آراد

بزرگترین چالش های شرکت‌ها و سازمان‌های سرویس گیرنده در حوزه خدمات فناوری اطلاعات، مدیریت فرآیند های حوزه فناوری اطلاعات و توسعه آنها در جهت تحقق اهداف سازمانی و همچنین مدیریت موثر و کارآمد فناوری اطلاعات است. برای رسیدن به این اهداف،  فعالیت‌های بسیاری در زمینه مدیریت سرویس‌های فناوری اطلاعات  صورت گرفته و چارچوب‌ها و استانداردهای متعددی در این حوزه تدوین شده است، که هر یک از این ساختارها و استانداردها از یک منظر به موضوع مدیریت فناوری اطلاعات متمرکز شده و در راستای رفع نیازی خاص شکل گرفته‌اند. خدمات مشاوره حامین فناوران نوین در راستای جدیدترین نسخه‌های استانداردها و استفاده از مدلی فرآیندگرا می باشد و اقدام به ارائه راه حل و مشاوره به سازمان‌ها و شرکت‌ها با هدف ارائه سرویس بهینه با رعایت الزامات توسعه و امنیت و ارزش به مشتریان می باشد.

کارشناسان گروه مهندسی حامی نوین فناوران آراد با تجربه‌ های بسیار در زمینه‌ طراحی ، مشاوره در حوزه فناوری  در وسعت های متفاوت، میتوانند در راستای اجرای و پیاده سازی  و بهینه زیر ساخت نرم افزاری و سخت افزاری و  شبکه و یا بهبود سازی زیر ساخت موجود به عنوان مشاور در کنار شما تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

حوزه های مشاوره حامی نوین فناوران آراد

 1. حوزه استراتژی و مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات

 2. حوزه توسعه فناوری اطلاعات

 3. حوزه مدیریت ریسک فناوری اطلاعات

 4. حوزه مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات

 5. حوزه تحول دیجیتال

 6. حوزه حاکمیت خدمات فناوری اطلاعات

 7. حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات

عناصر کاملاً اصلی

فناوری اطلاعات متشکل از چهار عنصر اساسی انسان، سازوکار، ابزار و ساختار است، به طوری که در این فناوری، اطلاعات از طریق زنجیره ارزشی که از بهم پیوستن این عناصر ایجاد می‌شود جریان یافته و پیوسته تعالی و تکامل سازمان را فراراه خود قرار می‌دهد.

 • انسان: منابع انسانی، مفاهیم و اندیشه، نوآوری
 • سازوکار: قوانین، مقررات و روشها، سازوکارهای بهبود و رشد، سازوکارهای ارزش گذاری و مالی
 • ابزار: نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه و ارتباطات
 • ساختار: سازمانی، فراسازمانی مرتبط، جهانی

پیاده‌سازی موفق فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان‌ها و شرکت‌ها، نیازمند معماری خلاق جهت طراحی، مشاوری مطمئن برای راهبری و در نهایت ناظری حاذق جهت اطمینان از حصول نتایج است. در راستای تحقق این مهم، واحد خدمات مشاوره حامین اقدام به ایجاد سبدی از خدمات متنوع در این حوزه‌ها نموده است تا مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها بتوانند با آسودگی خاطر کلیه امور مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات را از نیازسنجی تا راه‌اندازی و تحویل، به کارشناسان و متخصصین این واحد محول نمایند. لذا حامین فناوران قادر است با بهر‌ه‌مندی از نیروی متخصص و مجرب، تجربیات فراوان و متمادی حاصل از انجام موفق پروژه‌های خود، همکاری با شرکت‌های معتبر  و استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و متدولوژی‌های روز دنیا، نیاز سازمان‌ها و شرکت‌ها را شناسایی و مسیر مناسب توسعه فناوری اطلاعات را برای آن‌ها ترسیم نموده و تا دستیابی به نتایج مطلوب، در تمامی مراحل، همراه آن‌ها باشد.

 

با حامی نوین فناوران آراد در تماس باشید

 

نقش مشاور فناوری اطلاعات در افزایش توانمندی سازمان و چابکی شرکت

رایان

توانمندسازی نیروی انسانی مخصوصا کارشناسان واحد فناوری اطلاعات و مهندسان کامپیوتری پشتیبان شبکه و سرویس های سازمان در راستای بهبود چابکی سازمانی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد. در سازمان چابک که باتغییرات محیطی مداوم روبروست توانایی نیروی انسانی IT و میزان دانش مدیران آی تی و کارشناسان پشتیبانی شبکه و نیروهای هلپ دسک شرکت نقش مهمی را ایفا می کند. پرواضح است که این عناصر مرتبط به هم برای ارتقاء دانش سازمانی خود و سایر کارمندان و پرسنل، در مرحله نخست نیازمندی به افزایش دانش و مهارت های خود در زمینه علوم مختلف کامپیوتر و IT می باشند. اینجاست که نقش یک مشاور با تجربه در حوزه فناوری و شبکه کامپیوتری می تواند جهت ارزیابی نیروهای واحد شبکه و انفورماتیک و سنجش میزان تخصصی سرپرست واحد انفورماتیک سازمان برای اطلاع رسانی به مدیرعامل آن مجموعه به خوبی روشن می شود.

مهارت های  مشاور IT حامین 

مزیت های رقابتی مشاورین حامین :

  1. آشنایی کامل با مفاهیم مدیریت فرآیندهای کسب‌ و ‌کار
  2. آشنایی کامل با مباحث مدیریت
  3. استراتژیک فناوری اطلاعات
  4. آشنا با حوزه مدیریت سرویس‌ های IT
  5. آشنا با چارچوب‌ ها و استانداردهای
  6. حاکمیت و مدیریت فناوری اطلاعات
  7. آشنایی کامل و مطلع از  پژوهش ‌های تخصصی انجام شده در حوزه فناوری اطلاعات

اصول اساسی مشاوره فناوری اطلاعات

در مشاوره حوزه فناوری اطلاعات پنج اصل اساسی که در زیر به آنها اشاره شده است وجود دارد که یک کارشناس مشاور آی تی IT باید بسیار به آن ها توجه نمایند.

  1. تمرکز بر رابطه: درک شخصیت و انتظارات کارفرما، سازمان و سایر ذینفعان.
  2. تعریف و تفکیک شرح وظایف: تعریف واضح نقش‌ ها و مسئولیت‌ های کارفرما، سایر ذینفعان پروژه و مشاور.
  3. تجسم هدف: کمک به کارفرما تا از نتیجه نهایی پروژه، در ابتدای کار مطلع باشد.
  4. توصیه مشاور و تصمیم گیری کارفرما.
  5. توجه داشتن به نتایج: اطمینان از اینکه راه‌حل‌های توصیه شده انتظارات و نگرانی‌های کارفرما، آموزش ‌ها، پیاده‌ سازی و ضوابط نگهداری را برآورده می ‌کند.
حوزه توسعه فناوری اطلاعات

مشاوره زیر ساخت و شبکه

برای رسیدن به این هدف و بوجود آوردن بستری یکپارچه به گونه‌ای که بتواند کلیه خواسته‌های فعلی، پیش بینی شده و آتی سازمان‌ها مطابق با آخرین دستاوردهای فنآوری‌های روز برآورده گردد، بدست آوردن شناختی صحیح از تمامی نیازهای سازمان‌ها امری ضروری است.

یک زیرساخت شبکه کار آمد، باید بتواند تمامی نیازهای کاربران شبکه، که از پیش تعیین شده است را بر اساس محدوده جغرافیایی استقرار، تعداد و نوع کاربران و مقدار ترافیک تولیدی در مبدا و مقصد، از نظر سرعت و امنیت ارتباطی با بالاترین کیفیت ممکن برآورده سازد. و همچنین طراحی آن به گونه ای شکل گرفته باشد که در آینده بتوان آن را مطابق با نیاز مجموعه ارتقا داد.

مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات

قبل از هر اقدامی مشاوره بگیرید..

مشاوره هزینه ایی ندارد

ولی از خسارات جلوگیری به عمل می آورد.

حامین فناوران نوین

مشاوره راه کارهای ذخیره سازی

از مهمترین فاکتور ها در طراحی شبکه های سازمانی روش های ذخیره سازی اطلاعات و ایجاد فضای مناسب برای نگهداری از دیتای مجموعه می باشد که علاوه بر قابل اطمینان بودن دارای امنیت بالا و مدیریت آسان باشد.

از انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات میتوان به  DAS / SAN / NAS اشاره کرد. که هر کدام با توجه به نیازهای سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار خواهد گرفت

مشاوره ارتباطات یکپارچه

یکی دیگر از نیازهای سازمانها که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است دورکاری کارمندان و کارکنان سازمان می باشد. که جهت راه اندازی آن  نیاز به برقراری ارتباطی امن با منابع شبکه موجود در دفتر مرکزی می باشد.

جهت برقراری ارتباطی امن بین این نقاط پارامتر هایی مانند گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز و عوامل منطقه ای و محیطی مطرح می باشد.

مشاوره حوزه امنیت اطلاعات

تعریف امنیت خود می‌تواند دو حالت مبتنی بر احساس و مبتنی بر واقعیت داشته باشد. تهیه و به کارگیری تجهیزات امنیتی گوناگون می‌توانند احساس امنیت را در سازمان‌ها افزایش دهند اما این مورد، همیشه باعث افزایش سطح امنیت در واقعیت نمی‌باشد

الزاما طراحی راهکارهای امنیت می‌تواند به خرید تجهیزات نیز منجر نشود و تنها با استفاده بهینه از امکانات موجود بتوان به سطح قابل قبولی از امنیت رسید.

مشاوره مدیریت دیتا و نرم افزار

با توجه به نیاز روز افزون سازمان‌ها و نهادهای کسب و کاری به سیستم‌های اطلاعاتی متنوع و خاص منظوره در سازمان، وجود این توانایی که بتوان متناسب با نیاز هر سازمان، سیستم اطلاعاتی مربوطه را تولید و راه اندازی نمود از دغدغه‌های اصلی تیم توسعه نرم افزار واحد خدمات مشاوره haaminco می‌باشد. برای این مهم، تیمی چابک با تخصص‌های متنوع سازمان‌دهی نموده است تا بتواند با بررسی نیازهای کسب و کاری سازمان و با در نظر گرفتن محدودیت‌های اجرایی آن، بهترین راهکار را برای توسعه سیستم‌های اطلاعاتی ارائه نماید و همچنین در توسعه آن راه کار اقدام کند.

error: دوست گرامی لطفا در باز انتشار محتوای سایت ذکر نام منبع را لحاظ فرمائید !!!!!