لودر سایت
سامانه های تلفنی VOIP

خدمات VOIP حامین فناوران نوین

 1. راه اندازی مراکز تلفن نرم افزاری ویپ مانند Elastix و Issabell بروی سرور جدید یا موجود

 2. راه اندازی مراکز تلفن IP-PBX و  PBX از بهترین برندهای موجود در بازار ایران

 3. راه اندازی کلیه سرویسهای مبتنی بر سیستم ویپ از قبیل اتصال دفاتر و کارخانجات و انبارها

 4. راه اندازی انواع خطوط مبتنی بر ویپ ( VoIP ) مانند خطوط سیپ ترانک ( SIP Trunk ) مخابرات

 5. تامین کلیه تجهیزات ویپ ( VoIP ) از نمایندگان معتبر و دارای گارانتی قابل اعتماد

آیا نیاز به خدمات مشاوره ویپ دارید؟

در صورتی که هنوز برای بهره مندی از مزایای ویپ تردید دارید پیشنهاد می کنیم از خدمات مشاوره ویپ ( VoIP ) استفاده کنید. حامین در تمامی مراحل نصب و اجرای یک سیستم ویپ ( VoIP ) آمادگی خود را جهت مشاوره به مشتریان محترم اعلام می دارد. همکاران آموزش دیده و با تجربه حامین در تمامی این مراحل در کنار شما هستند تا بهترین راهکار و تجهیزات متناسب با نیازهای سازمانتان را راه اندازی نمایید. خدمات مشاوره ویپ ( VoIP ) شامل:
  1. بازدید از محل پروژه و مشاوره حضوری بدون دریافت هزینه

  2. نصب و راه اندازی ویپ ( VoIP )

  3. مهاجرت از سانترال به ویپ ( VoIP )

  4. راهکارهای گسترش سیستم فعلی ویپ ( VoIP )

  5. برنامه ریزی جابجایی و راه اندازی مجدد سیستم ویپ ( VoIP )

  6. انتخاب راهکارها و تجهیزات ویپ ( VoIP ) متناسب با نیازمندیهای سازمانی مشتری

تعریف سانترال

سانترال یکی از ابزارهای ارتباطی قدرتمند در سازمان ها، ادارات و شرکت های مختلف می باشد که وجود آن برای این اماکن بسیار ضروری می باشد. پیشرفت روز افزون تکنولوژی و افزایش کسب و کارهای مختلف سبب شده تا استفاده از خطوط تلفن بیشتر شده و در صورتی که این کسب و کار بزرگ بوده و نیاز به خطوط تلفن زیادی داشته باشد استفاده از سانترال می تواند مدیریت این خطوط را راحت تر نماید. در ادامه به معرفی بیشتر سانترال و انواع مختلفی که برای آن وجود دارد و تمامی نکاتی که در رابطه با سانترال ها مورد نیاز است پرداخته شده است.

 

 

کاربردها و مزایای تلفن سانترال

مدیریت خطوط تلفن از مهم ترین کاربردی است که برای تلفن سانترال در نظر گرفته می شود. اما این سیستم تلفن مرکزی از مزایای بسیار دیگری نیز برخوردار می باشد که در ادامه به آنها اشاره می گردد.

برقراری ارتباط با خطوط داخلی در سیستم سانترال رایگان بوده و این یک مزیت مهم برای این تلفن ها محسوب می گردد. در سیستم سانترال وقت زیادی از اپراتورها گرفته نمی شود و می توانند خیلی سریع مشتری را به خط داخلی مورد نظر متصل نمایند. علاوه بر آن با استفاده از این سیستم امکان ضبط تمامی تماس ها و پیگیری آنها در صورت لزوم وجود دارد. کم شدن هزینه خطوط مخابرات و کنترل و نظارت بهتر از مزایای مهمی است که صاحبان شرکت ها را به خریداری تلفن سانترال ترغیب می نماید. این تلفن ها دارای منشی تلفنی نیز بوده و می توان با فعال کردن این گزینه مشتری را به صورت مستقیم به واحد مورد نظر متصل نمود. چندین نفر به صورت همزمان می توانند پشت خط هر واحد منتظر بوده و به دلیل محدود بودن مدت تماس ها نفر بعدی به سرعت متصل می گردد.

در شرکت های بسیار بزرگ که امکان رفت و آمد به بخش های مختلف وجود ندارد می توان از طریق تلفن سانترال به پیج کردن کارمندان مختلف پرداخت و به آنها متصل شد و از این طریق در وقت و انرژی صرفه جویی بسیاری نمود. بازدهی این تلفن ها بسیار بالا بوده و معمولا از طول عمر بالایی برخوردار می باشند و دلیل آن را می توان به استفاده از سیستم شبکه های و استفاده از چندین خط روی یک تلفن نسبت داد.

از دیگر ویژگی هایی که برای تلفن های سانترال بیان می شود نصب و راه اندازی آسان آن می باشد که توسط متخصصین مربوطه و در زمانی کوتاه قابل انجام می باشد. این تلفن ها می توانند از فناوری های قدیمی نیز پشتیبانی نموده و با سایر برنامه های نرم افزاری نیز ادغام گردند.

معرفی انواع تلفن های سانترال

تلفن های سانترال پس از ورود به دنیای تجارت و کسب و کارهای مختلف، رفته رفته تکنولوژی خود را گسترش دادند و ویژگی های جدیدی به آنها افزوده شد. امروزه انواع مختلفی از سیستم های تلفن سانترال در بازار وجود دارد که افراد و صاحبان ادارات و سازمان های مختلف می توانند با توجه به نیازهای خود هر یک از این انواع را انتخاب نمایند. در ادامه به معرفی تعدادی از انواع تلفن سانترال پرداخته شده است.

 • تلفن سانترال آنالوگ: این نوع از تلفن سانترال با استفاده از دو عدد سیم به تلفن مرکزی ارتباط داده می شوند و قابلیت های مختلفی مانند نمایش شماره تلفن را نیز دارا می باشند. شرکت پاناسونیک یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید انواع تلفن های سانترال می باشد و مدل های S500، S580، S880 از سر مدل های تلفن های سانترال آنالوگ این شرکت می باشند. مزیت سانترال های آنالوگ نسبت به سایر مدل ها قیمت پایین تر آنها می باشد و شرکت ها و استارت آپ هایی که زیاد بزرگ نیستند می توانند این سیستم ها را انتخاب نمایند.
 • تلفن سانترال هایبرید: این نوع از سانترال را به عنوان تلفن های رومیزی سانترال می شناسند که از ویژگی های مخصوص به خود برخوردار می باشند. ارتباط این تلفن ها با سانترال از طریق زوج بوق و دیتا می باشد و توسط این تلفن ها می توان به ارسال و دریافت دیتا پرداخت و امکان برقراری گفت و گوی دو طرفه نیز در تلفن سانترال هایبرید وجود دارد. مدل KX-T7730 یکی از مدل های محبوب شرکت پاناسونیک در تلفن های هایبرید سانترال می باشد.
 • تلفن سانترال دیجیتال: یک زوج ارتباطی وظیفه برقراری ارتباط این تلفن را با تلفن مرکزی دارد و می توان به صورت همزمان به ارسال و دریافت دیتا پرداخت. امکان اتصال گوشی های دیجیتال به وسیله پورت خروجی به یکدیگر وجود دارد و مدل های KX-T7665 ،KX-T333 ، KX-T343 از سری مدل های معروف سانترال پاناسونیک می باشند. قیمت تلفن های سانترال دیجیتال نسبت به تلفن های آنالوگ بالاتر بوده و شرکت های بزرگ و معروف معمولا از این سانترال ها استفاده می نمایند.
 • تلفن سانترال تحت شبکه IPهوشمندترین مدل تلفن های سانترال تلفن های تحت شبکه می باشد که قابلیت اتصال به شبکه محلی و بهره مندی از شبکه تلفنی سازمانی را دارد. کاربران سیستم های سانترال تحت شبکه برای پاسخ دادن به تماس های خود نیازی به حضور فیزیکی در محل و شرکت مورد نظر ندارند و با استفاده از اینترنت می توانند در هر کجا که باشند به سیستم وارد شده و امکان پاسخگویی و برقراری ارتباط با خطوط داخلی دیگر و همچنین پاسخگویی به مشتریان را داشته باشند. شرکت هایی که نیاز به پاسخگویی شبانه روزی مشتریان دارند می توانند از این سیستم تلفن سانترال استفاده کرده و از قابلیت های شگفت انگیز آن لذت ببرند.

 علاوه بر انواع سانترال هایی که ذکر شد، سانترال ها را بر اساس ظرفیتی که دارند نز در دو دسته سانترال کم ظرفیت و سانترال پرظرفیت طبقه بندی می کنند. در سانترال های کم ظرفیت نیازی به اتصال به اینترنت نبوده و زیر ساخت ها را به منظور مدیریت راحت تر شخصی سازی می نمایند. در این نوع از تلفن های سانترال به ازای هر کاربر هزینه ای کمتر از سانترال های پرظرفیت دریافت می گردد و ممکن است هزینه های غیر قابل پیش بینی برای افراد در پی داشته باشد.

 • اما با استفاده سانترال های پر ظرفیت می توان خطوط داخلی جدیدی را در صورت نیاز به سانترال اضافه نمود و امکان آموزش و پشتیبانی مستمر از آن برای خریداران وجود خواهد داشت. همان طور که از نام این سانترال پیداست می توان تعداد بیشتری خطوط شهری برای آن خریداری نمود و از ظرفیت بالایی در خطوط خریداری شده برخوردار است. این تلفن ها برای داده های اضافی نیز دارای مرکز بوده و می توانند انتخابی ایده آل برای شرکت های بزرگ یا دانشگاه ها باشند.

سانترال پاناسونیک یا voip

از ابتدای ورود تکنولوژی voip به صورت تجاری در عرصه کسب و کارها این سوال مطرح شد که سانترال های سنتی بهتر هستند و یا تکنولوژی voip. عبارت مقایسه voip با سانترال از نظر فنی عبارت صحیحی نیست ولی چون در ایران سانترال مترادف با پاناسونیک می باشد و پاناسونیک در عامه مردم با سانترال های سری TA و TDA شناخته می شود و از طرفی voip بواسطه ظهور استریسک و امکانات چشمگیری که دارد مترادف با استریسک قلمداد می شود ما میتوانیم با در نظر گرفتن این پیشینه ذهنی مقایسه ای بین این دو داشته باشیم.

 

منظور از مقایسه voip با سانترال چیست

همانطور که گفته شد به مرور پاناسونیک سری TDE که سانترال تحت شبکه این برند می باشد را به بازار روانه کرد و این مقایسه نباید به معنی بیگانه بودن پاناسونیک با voice over ip یا نداشتن سانترال voip قلمداد شود. در هر صورت ما در اینجا هر زمان از مقایسه صحبت می کنیم منظورمان مقایسه سانترال tes و tem با ippbx های کم ظرفیت استند الون می باشد و یا TDA و TDE را با سرور استریسک با کارت و یا گیتوی تلفنی را در نظر داریم.

 

مقایسه سانترال های کم ظرفیت پاناسونیک با ippbx های هم ظرفیت

بخشی از بازار سیستم های مخابراتی و مرکزتلفن های هر برند تولیدکننده محصولات مخابراتی به small business ها یا همان کسب و کارهای کوچک اختصاص دارد. یک کسب و کار کوچک با تعداد تقریبی ۲ تا ۸ خط شهری و حدود پرسنل حداکثر تا ۳۰ نفر امکان هزینه کرد زیاد برای سیستم تلفنی را ندارد و به همین دلیل تولیدکننده ها تلاش دارند محصولاتی بهینه شده برای این کسب و کارها ارائه نمایند. در برند پاناسونیک سری TA که ظرفیت های ۳به۸، ۶به۱۶ و ۸به۲۴ را دارد. برای این کار در نظر گرفته شده است. در ippbx های استریسک بیس مثل مانند یستار و گرنداستریم هم تولیداتی معطوف به این بخش بازار وجود دارد. به طور مثال در برند یستار سری های S مانند S20  و در برند grandstream سری ۶۱XX که مدل هایی مانند ۶۱۰۲ و ۶۱۰۴ را دارا می باشد برای این بخش بازار در نظر گرفته شده است.

 

مزیت های پاناسونیک به IPPBX های استریسک بیس

در مجموع می توان مزیت رقابتی پاناسونیک را نسبت به رقبای جوان و سرشار از امکاناتش در تجربه و سابقه تولید تجهیزات سانترال دانست. این تجربه ارزشمند باعث شده در مجموع محصولات پاناسونیک دارای پایایی و ثبات بیشتری از برندهای دیگر باشند و اصطلاحا بسیار کم دردسر و با طول عمر بالا می باشند. هرچند بعضی از منتقدین پاناسونیک یا برندهای تجاری سانترال این پایایی را مرهون امکانات کمی می دانند که این برند ها در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

 

مزیت های مرکزتلفن های استریسک به پاناسونیک

وقتی صحبت از امکانات میشود قطعا گوی سبقت در اختیار ippbx های استریسکی می باشد. مرکزتلفن IP ، دنیایی از امکانات در دل خود جای داده است که چشم پوشی از آن حتی با در نظر گرفتن مسایل مربوط به پشتیبانی  و مراقبت از سیستم تقریبا برای کسب و کارهای کوچک امری محال است.

چه کسی حاضر است که از داشتن امکاناتی نظیر تلفن گویا، تماس اینترنتی، ضبط مکالمات، صف تماس، صندوق صوتی، تماس تصویری، گزارشات حرفه ای تماس و همه و همه در یک خرید و در یک مرکزتلفن IP آن هم یکجا چشم پوشی کند. همانطور که می دانیم کنار هم قرار دادن هر یک از این ها در یک سانترال KX-TES824 و یا KX-TEM824 با صرف هزینه های زیادی و به صورت جزیره وار ممکن است.

 

پاناسونیک یا استریسک

با تجربه ای که در این زمینه دارم احساس می کنم مطرح کردن این دوگانه و پیچیدن نسخه واحد برای کسب و کارهای مختلف خیلی منطقی و فنی نیست. با وجود امکانات بی نظیری که روی IPPBX های کم ظرفیت هست لازم است ابتدا نیازهای مشتری و نوع استفاده مشتری از سیستم تلفنی مورد بررسی قرار گیرد و با در نظر گرفتن آن برای مورد مذکور ببینیم پاناسونیک بهتر است یا استریسک گزینه مناسب تری می باشد.

 

مزیت حامین فناوران نوین

 

پیاده سازی اصولی voip یکی از مهمترین دغدغه‌های کارفرمایان است. ما این دغدغه‌‎ها را تا حد امکان کم کرده ایم.

ما با تکیه بر کارشناسان متخصص و متعهد، آماده ارائه خدمات پشتیبانی voipو پشتیبانی آن هستیم.

جدا از تخصص و مهارت، تمرکز اصلی ما روی جلب رضایت مشتری بوده و سرویس های پیاده سازی شده متناسب با نیاز های شرکت شما ارائه خواهند شد.

 

منظور از خدمات تلفن voip چیست؟

شاید بهتر باشد این سوال را اینطور بپرسیم، منظور از خدمات تکنولوژی ویپ در ارتباطات تلفنی چیست؟ تکنولوژی ویپ در مراکز تلفن نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و خطوط تلفن ثابت (خط تلفن اینترنتی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع سیستم‌های تلفنی مبتنی بر این تکنولوژی مزایا و ویژگی‌های خاصی دارند که نمونه‌های قدیمی آن مثل سانترال‌های پاناسونیک از آن‌ها بی‌بهره هستند. از جمله خدمات ویپ برای کسب‌و‌کارها می‌توانم به مدیریت هوشمند تماس‌های ورودی و خروجی، تلفن گویا، صف تماس، گزارش از تماس، صندوق صوتی، ضبط مکالمه و … اشاره کنم.

از این خدمات پایه‌ای که بگذریم، تکنولوژی ویپ در سیستم‌های مدیریت تماس (مرکز تلفن) این امکان را به شما می‌دهد تا نرم‌افزارهای درون‌سازمانی مثل نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را با مرکز تلفن VoIP متصل کنید و کیفیت ارتباطات خود را با مشتریان افرایش دهید.

امکانات و خدمات سرویس های مبتنی بر voip چیست؟

ضبط یکپارچه مکالمات
منشی تلفنی دیجیتالی IVR
استفاده نامحدود از تعداد داخلی
متنوع بودن تنظیمات تماس‌های خروجی و ورودی
ایجاد صف انتظار برای تماس های ورودی و مدیریت کردن تماس ها برای جلو گیری از اشغال خط
راه اندازی call center برای مراکزی که نوع کاربری مشاوره به مشتری دارند مثل اپراتور‌ها
ایجاد گروه های تماسی برای سهولت ارتباط
ارتباط داخلی با سایر کارمندان درخارج از سازمان یا مجموعه بدون استفاده از تلفن شهری
امکان برقراری کنفرانس تصویری
امکان تهیه گذارش از تمام عملکرد های سیستم
امکان ایجاد محدودیت برای اشخاص به دسترسی‌های خط شهری و داخلی‌ها
امکان ارتباط با انواع CRM‌ها و اتوماسیون‌ها
قابلیت ایجاد زمان پاسخگویی
بلک لیست
استفاده از Feature codes برای دسترسی سریع به برخی سرویس‌ها
قابلیت استفاده از تلفن نرم افزاری به جای تلفن فیزیکی

چطور یک شرکت خدمات VOIP را انتخاب کنیم؟

 

همه اینها را عنوان کردیم که بدانید که خدمات VoIP چه تاثیری در کسب‌و‌کار شما می‌تواند داشته باشد تا بتوانید تصمیم بهتر و آگاهانه‌ای بگیرید. اگر تا اینجا به این نتیجه رسیدید که خدمات تکنولوژی ویپ می‌تواند به کسب کسب و کارتان کمک کند، از اینجا به بعد مقاله را نیز بخوانید. برای انتخاب یک شرکت خدمات ویپ به چند فاکتور اصلی نیاز خواهید داشت که مهم‌ترین آن‌ها را به شما می‌گویم. با اطلاع از این موارد می‌توانید بهترین شرکت خدمات ویپ را انتخاب و از خدمات بی‌نظیر مرکز تلفن VoIP در کسب‌و‌کارتان استفاده کنید.

 • تامین تجهیزات سخت‌افزاری VoIP
 • پیاده‌سازی و استقرار پایدار خدمات و سرویس‌های ویپ
 • توانایی شخصی‌سازی مرکز تلفن ویپ بر اساس نیاز شما
 • امکان ارائه خدمات مرکز تماس برای بخش فروش، پشتیبانی و امروز مشتریان
 • شرایط تسویه حساب منعطف با شرکت خدمات ویپ
 • نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش
 • توانایی برقراری نسبی امنیت مرکز تلفن ویپ

تیم حامین فناوران نوین با تکیه بر دانش کارشناسان خود در حوزه پیاده سازی سانترال های پاناسونیک و ارائه مشاوره و راه اندازی زیر ساخت های مبتنی بر VOIP و همچنین ایجاد ارتباطات بین سازمانی در این حوزه و استقرار شبکه تلفن داخلی در سطح سازمان ها با وسط جغرافیایی ، تمام تلاش خود را برای ایجاد یک سرویس مطلوب با رعایت موارد امنیتی و با ثبات را دارد ، لذا جهت ارائه و دریافت خدمات با ما در تماس باشید….

error: دوست گرامی لطفا در باز انتشار محتوای سایت ذکر نام منبع را لحاظ فرمائید !!!!!